Head of Alternative Funds

Tuominen_Tero_200x200

Tero Tuominen

Toimitusjohtaja, Evli-Rahastoyhtiö Oy
+358 50 439 2867
tero.tuominen@evli.com

Kiinteistörahastot

Launo-Heidi_200x200

Heidi Launo

Salkunhoitaja
+358 40 708 9519
heidi.launo@evli.com

Salkunhoitaja rahastossa: Erikoissijoitusrahasto Evli Vuokratuotto

Petteri-Nurminen-200x200

Petteri Nurminen

Salkunhoitaja
+358 40 509 5665
petteri.nurminen@evli.com

Salkunhoitaja rahastossa:
Evli Healthcare I Ky


Leijola_Santeri_200x200

Santeri Leijola

Salkunhoitaja
+358 45 6315 180
santeri.leijola@evli.com

Salkunhoitaja rahastossa:
EAI Residential I Ky

Mäki Tero 200x200

Tero Mäki

Seniorianalyytikko
+358 9 4766 9121
tero.maki@evli.com

niklasovaska_200x200

Niklas Ovaska

Analyytikko
+358 40 550 8204
niklas.ovaska@evli.com

Floor_Kukka_200x200

Kukka Floor

Kiinteistösihteeri
+358 40 596 6023
kukka.floor@evli.com

Siluetti_mies

Jaakko Niemi

Rakennuttaja
+358 50 570 6042
jaakko.niemi@evli.com

Groning_Elina_200x200

Elina Gröning

Kiinteistövarainhoitaja
+358414667401
elina.groning@evli.com

Pääomarahastot

Wärn Ben 200x200

Ben Wärn

Johtaja
+358 9 4766 9444
ben.warn@evli.com

Salkunhoitaja rahastoissa: 
Evli Private Equity I Ky, Evli Private Equity II Ky


Wanamo Rikhard 200x200

Richard Wanamo

Sijoitusjohtaja, pääomasijoitukset
+358 50 441 0294
richard.wanamo@evli.com

Salkunhoitaja rahastoissa:
Evli Infrastructure Fund I Ky

Karlsson Oskar_200x200

Oskar Karlsson

Analyytikko
+358 50 355 9760
oskar.karlsson@evli.com

Skogster NIna_200x200

Nina Skogster

Hallinnon asiantuntija
+358 40 555 8021
nina.skogster@evli.com

Naylor_Roger_200x200

Roger Naylor

Salkunhoitaja
+358 50 356 8602
roger.naylor@evli.com

Evli Growth Partners

EvliGrowthPartners_Asikainen_Riku_200x200

Riku Asikainen

Johtaja
+358 50 2880
riku.asikainen@evli.com

Salkunhoitaja rahastoissa:
Evli Growth Partners Fund I Ky 

Loytonoja Aleksi 200x200

Aleksi Löytynoja

Analyytikko
+358 45 134 1437
aleksi.loytynoja@evli.com

Tammisto Petra 200x200

Petra Tammisto

Analyytikko
+358 40 552 5880
petra.tammisto@evli.com

Lassila Julius 200x200

Julius Lassila

Analyytikko
+358 40 457 8243
julius.lassila@evli.com